Zameranie

MONTÁŽ OD VÝKLENKU (DO OTVORU)

Pri montáži do výklenku bude rozmer žalúzie od jednej strany bočnej steny až ku druhej strane bočnej steny. Šírku otvoru vymeriame v mieste, kde bude vertikálne žalúzia namontovaná. Šírku žalúzie vypočítame tak, že od nameranej šírky otvoru odpočítame 10mm.

UPOZORNENIE Z PRAXE:

Pri umiestnení žalúzie do otvoru je nutné brať ohľad na priestor medzi otváracou časťou okna a horným ostením. Výška samotného profilu (bez háčikov) je 24mm, preto tento priestor musí byť vyšší. Ak je horné ostenie rovné a okno správne osadené, počítajme s výškou priestoru pre otvorenie 30mm).

montáž na stěnu

MONTÁŽ PRED VÝKLENOK (PRED OTVOR)

Pri montáži pred výklenok (napr. francúzske dvere alebo okno) vypočítame šírku žalúzie tak, že k nameranej šírke otvoru pripočítame 300 až 400mm (tak aby na každej strane bol presah 15 až 20mm). Samozrejme, že ak je z estetického hľadiska vhodnejšie väčší presah, zamerajme to tak, ako sa nám to bude páčiť.

na stěnu

MONTÁŽ NA STENU

Ak nie je z nejakého dôvodu možná alebo vhodná inštalácia do stropu, uveďte v objednávke, že máte záujem o inštaláciu na stenu. Spolu s vertikálnou žalúziou vám dodáme aj potrebný počet uholníkov, ktoré slúžia pre montáž garniže na stenu. (Cena jedného uholníka je 1 EUR vrátane 20% DPH.)

montáž do stropu

ROZMERY STIAHNUTEJ ŽALÚZIE

Pri určovaní šírky žalúzie a typu sťahovania (pozri nižšie) je potrebné si uvedomiť, že aj úplne stiahnutá lamely zaberú nejaké miesto. Konkrétne bežné lamely (šírky 127 mm) môžu zabrať až 12% šírky žalúzie a užšie PVC lamely (šírky 89 mm) potom zaberú až 16% celkovej šírky. S týmto miestom je potrebné počítať, aby sa napríklad nebránilo otváraniu okien.

VÝŠKA VERTIKÁLNEJ ŽALÚZIE

Výšku vymeriame v mieste, kde bude žalúzia nainštalovaná. Ak chceme žalúziu, ktorá bude siahať až po zem alebo parapet, zmeriame si výšku na oboch stranách výklenku (ak sú výšky na jednotlivých stranách rozdielne, použijeme tú kratšie) a výšku žalúzie potom vypočítame tak, že od nameranej výšky odrátame 10 až 20mm.

DĹŽKA OVLÁDANIA

Dĺžka ovládania určuje dĺžku ovládacej retiazky (slúži k natáčaniu lamiel) a ovládacej šnúrky  (slúži na sťahovanie / rozťahovanie lamiel), minimálna dĺžka ovládania je 80 cm. Bežne sa dĺžka ovládania volí o 20 cm až 1 meter kratšia ako je výška žalúzie. Nič ale nebráni tomu, aby dĺžka ovládanie bola väčšia ako je výška žalúzie, napríklad ak chcete mať žalúziu po parapet, ale ovládanie až po zem.

TYPY SŤAHOVANIA

Najbežnejšie je sťahovanie lamiel smerom k ovládacím šnúram, teda typ A. Sťahovanie smerom od ovládacích šnúr sa označuje ako typ B. Typ C označuje sťahovanie lamiel k obom krajom (ako u divadelnej opony) a sťahovanie ku stredu sa značí ako typ D.

A (k ovládaniu):

B (od ovládania):

C (opona):

D (k stredu):Košík je
prázdný

Ako Vám môžem pomôcť?

"Vážení a milí zákazníci,
srdečne Vás vítam v našom internetovom obchode, ktorý je špecializovaný na vertikálne žalúzie a súvisiace príslušenstvo. V prípade akýchkoľvek otázok k vertikálnym žalúziám sa na mňa obráťte. Rada Vám pomôžem a odpoviem na Vaše otázky."

Bc. Jana Vičíková

E-mail: Tel.:
Dotaz:

Dobrý deň,

Vážená zákazníčka, vážený zákazník,
srdečne Vás vítam v našom internetovom obchode, ktorý je špecializovaný na vertikálne žalúzie a súvisiace príslušenstvo. V prípade akéhokoľvek otázky k vertikálnym žalúziám sa na mňa obráťte. Rada Vám pomôžem a odpoviem na Vaše otázky."

Bc. Jana Vičíková

DOPRAVA ZADARMO !

(akcia platí do 30.6.2018, a to pri nákupe nad 70 € bez DPH)

U nás máte istotu najlepšej ponuky na trhu:

Nákup bez nutnosti registrácie.

Balenie zadarmo.
DARČEKY PRE VÁS - ku každej objednávke získate skutočný darček.
Dodacia doba od 4 do 9-ti pracovných dní, podľa vyťaženosti.

Webové stránky používajú na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie, ako tieto stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním súhlasíte s použitím súborov cookie. Viac informácií